NOVINKA! Ozonoterapia & hydromasáž

Účinnosť ozonoterapie


Terapia ozónom pôsobí na kompletné zdravie psa a jeho imunitný systém. Ozonoterapia kombinovaná s hydromasážou má najväčší prínos pri liečbe rôznych kožných (plesne, kvasinky, baktérie, zápaly,...) a kardiovaskulárnych ochorení psov, pretože zlepšuje okysličenie krvi, povzbudzuje lymfatický a srdcovo-cievny systém, uľahčuje dýchanie, uvoľňuje stres a svalstvo. Pomáha pri hojení rán, otlakmi a zhrubnutou kožou, zapareninami, vredmi a inými kožnými zmenami, pomáha tiež zmierniť svrbenie a alergie. Dokáže usmrtiť i niektoré rady parazitov, alebo ich vývojové štádiá. 

Veľkým benefitom je obmedzenie nadmerného, či chronického pĺznutia a výrazna podpora rastu zdravej srsti. Počas vírenia otvoríme štruktúru chlpu a vpravíme doňho všetok materiál ktorý chlp potrebuje. Výsledok je až o 80% úbytok pĺznutia, okamžité presrstenie, úplné vyčesanie podsady, a jednoduché česanie dlhosrstých plemien. 


Pre koho je vhodná?


Procedúra je vhodná pre všetky, aj staršie psy, ktoré majú menej pohybu, prípadne reumatické problémy.  Pre psíkov, ktorí trpia rôznymi kožnými ochoreniami a alergiami. Taktiež je vhodná pri regenerácii po veľkej fyzickej a psychickej záťaži akú podstupujú napríklad služobné, výcvikové alebo výstavné psy. Je vhodná samozrejme aj pre psov so zdravou kožou, pre ktorých pôsobí procedúra preventívne. 

Zástancami ozonoterapie sú aj samotní lekári veterinárnej dermatológie, ktorí túto procedúru zaraďujú do liečebných programov, pretože vďaka pôsobeniu bubliniek presýtených O3 sa celá liečba zefektívni a urýchli.


Procedúra obsahuje: bahennú masku, perličkovú kúpeľ s ozónom a hydromasážou, kúpanie (šampón + kondicionér), sušenie, česanie, čistenie očí a ušiek, zubná hygiena. Môže byť spojená aj so strihaním.